Proteinové tyčinky jako skvělý zdroj bílkovin. Kolik jich obsahují?

Proteinové tyčinky

Bílkoviny neboli proteiny by měly být důležitou součástí naší stravy. A to neustále. Kdo začne sportovat, nebo pro koho je cílem redukce váhy ke kterému mu pomůže keto dieta, ten by měl příjem bílkovin ještě zvýšit. Mnohdy můžeme dojít k závěru, že ty přijímané z běžné stravy nemusí dostačovat, pokud nutně nechceme jíst hory jídla. Že existují různé proteinové koktejly, to ví každý. A co taková proteinová tyčinka? Je také jednou z možností? A kolik bílkovin tělu dodá?

Proteinové tyčinky jsou na bílkoviny opravdu bohaté

Roli samozřejmě hraje to, kdo je jejich výrobcem. To je pochopitelné. Ale už vzhledem k názvu tohoto produktu se výrobci snaží o to, aby byl obsah proteinů co možná nejvyšší. Příkladem může být to, že dnes tolik populární proteinové tyčinky KetoMix obsahují ve sto gramech celých 26 gramů bílkovin. A to už je slušná porce jak v případě diety, tak v případě posilování a sportování. A jelikož jedna tyčinka váží 40 gramů, lze po jejím snězení tělu dodat 10,4 gramů proteinů. To není zanedbatelná dávka. Naopak.

Nezapomeňte, že keto dieta vyžaduje navýšit příjem

Není to jenom omezení sacharidů, na kterém je keto dieta postavena. Je založena i na navýšení příjmu bílkovin. Obecně se mluví o tom, že optimální příjem bílkovin je 0,8 gramů na kilogram váhy člověka. Běžná osoba tak potřebuje zhruba 50–60 gramů bílkovin denně. Vraťme se k tomu, že třeba jahodové proteinové tyčinky obsahují přes 10 gramů. Jde tak o pětinu běžné dávky. Jedná se tedy o zcela optimální stav, když vezmeme v potaz, že bychom měli jíst celkem pět jídel denně a že daná tyčinka poslouží spíše jako malá svačina. I kdybychom však jedli během dne pouze je, snadno doplníme potřebnou denní dávku. Pro svůj vyšší obsah se hodí právě ve chvíli, kdy máme z běžného jídla určitý deficit, který chceme jednoduše, rychle a efektivně navýšit.

Mix Slim Dieta na 4 týdny - 146 porcí
Mix Slim Dieta na 4 týdny - 146 porcí

Mix Slim Keto dieta na 4 týdny s dietními jídly. Nízkosacharidový dietní balíček pro keto dietu, proteinovou dietu i dukanovu dietu.

MixSlim Zobrazit

Mix Slim Dietní koktejl - 40 porcí
Mix Slim Dietní koktejl - 40 porcí

Mix Slim dietní koktejl na hubnutí pro keto dietu s vysokým obsahem bílkovin. Ketonový koktejl Vás zasytí na 3 - 5 hodin.

MixSlim Zobrazit

KetoMix Sušené maso hovězí - teriyaki (3 porce)
KetoMix Sušené maso hovězí - teriyaki (3 porce)

Dokonalá chuť a vůně masa, která je ještě před sušením podtržená marinováním v oblíbené japonské omáčce teriyaki. KetoMix jerky můžete mít kdykoliv po ruce…

KetoMix Zobrazit