Proteinové tyčinky jako skvělý zdroj bílkovin. Kolik jich obsahují?

Proteinové tyčinky

Bílkoviny neboli proteiny by měly být důležitou součástí naší stravy. A to neustále. Kdo začne sportovat, nebo pro koho je cílem redukce váhy ke kterému mu pomůže keto dieta, ten by měl příjem bílkovin ještě zvýšit. Mnohdy můžeme dojít k závěru, že ty přijímané z běžné stravy nemusí dostačovat, pokud nutně nechceme jíst hory jídla. Že existují různé proteinové koktejly, to ví každý. A co taková proteinová tyčinka? Je také jednou z možností? A kolik bílkovin tělu dodá?

Proteinové tyčinky jsou na bílkoviny opravdu bohaté

Roli samozřejmě hraje to, kdo je jejich výrobcem. To je pochopitelné. Ale už vzhledem k názvu tohoto produktu se výrobci snaží o to, aby byl obsah proteinů co možná nejvyšší. Příkladem může být to, že dnes tolik populární proteinové tyčinky KetoMix obsahují ve sto gramech celých 26 gramů bílkovin. A to už je slušná porce jak v případě diety, tak v případě posilování a sportování. A jelikož jedna tyčinka váží 40 gramů, lze po jejím snězení tělu dodat 10,4 gramů proteinů. To není zanedbatelná dávka. Naopak.

Nezapomeňte, že keto dieta vyžaduje navýšit příjem

Není to jenom omezení sacharidů, na kterém je keto dieta postavena. Je založena i na navýšení příjmu bílkovin. Obecně se mluví o tom, že optimální příjem bílkovin je 0,8 gramů na kilogram váhy člověka. Běžná osoba tak potřebuje zhruba 50–60 gramů bílkovin denně. Vraťme se k tomu, že třeba jahodové proteinové tyčinky obsahují přes 10 gramů. Jde tak o pětinu běžné dávky. Jedná se tedy o zcela optimální stav, když vezmeme v potaz, že bychom měli jíst celkem pět jídel denně a že daná tyčinka poslouží spíše jako malá svačina. I kdybychom však jedli během dne pouze je, snadno doplníme potřebnou denní dávku. Pro svůj vyšší obsah se hodí právě ve chvíli, kdy máme z běžného jídla určitý deficit, který chceme jednoduše, rychle a efektivně navýšit.

Nízkosacharidová dieta na 8 týdnů 300 porcí
Superpotravina
Nízkosacharidová dieta na 8 týdnů 300 porcí

Dietní balíček na hubnutí. Chia Shake Nízkosacharidová dieta (Dieta low carb) na 8 týdnů - 268 jídel. Zhubněte s Nízkosacharidovou dietou již za 2 měsíce.

ChiaShake Zobrazit

KetoMix Proteinový koktejl na 3 týdny
KetoMix Proteinový koktejl na 3 týdny

Proteinový koktejl KetoMix je snadnou, rychlou a chutnou volbou proteinového jídla, které vás zasytí a zároveň dodá vašemu tělu kvalitní bílkoviny, vlákninu,…

KetoMix Zobrazit

Chia Shake Dietní balíček na 2 týdny 2500g
Superpotravina
Chia Shake Dietní balíček na 2 týdny 2500g

Dietní balíček a jídelníček na 2 týdny – 70 dietních jídel. Dietní plán na 14 dní, pro tyto diety: Keto dieta, Proteinová dieta, Dukanova dieta a…

ChiaShake Zobrazit