Nebojte se, keto dieta není složitá. Na jaké zásady v jídelníčku nezapomínat?

Ketonová dieta a avokádo - Shutterstock

Jsou různé důvody, proč je keto dieta tolik oblíbeným dietním programem. Tím hlavním je určitě to, že díky ketóze je tělo v podstatě samo donuceno spalovat své tukové zásoby, ze kterých užívá energii. Aby k tomuto docházelo, je třeba upravit jídelníček. Základní princip je jasný. Primárně je nutné eliminovat příjem sacharidů na co nejnižší možnou mez. Potom je tu krok druhý, který je založený na tom, že je třeba přidat na příjmu bílkovin, hlavně kvůli ochraně svalů. Tím to ale nekončí, protože myslet je vhodné i na další věci.

Pozor, keto dieta vás může ochuzovat i o některé důležité látky

Myslete na to, že omezením a úpravou jídelníčku můžete přijít třeba o ovoce, stejně jako o pečivo, včetně celozrnného. A jelikož právě z ovoce se často čerpají vitamíny a minerály, mohou vám tyto nezbytné věci chybět. Je proto na místě upravit svůj stravovací plán tak, abyste zde měli jiné potraviny, díky kterým bude množství vitamínů takové, jaké potřebujete. Stejně tak myslete na to, že když je držena keto dieta, měli byste mít i dostatek vlákniny. Pečivo není jediným zdrojem a tak tuto důležitou látku nutnou nejenom k optimálnímu trávení získáte třeba také ze zeleniny.

I keto dieta je spojena s obecnými zásadami

Je sice pravdou, že to hlavní, co by vás mělo zajímat, je velký příjem bílkovin a také malý příjem sacharidů. To jsou dvě hlavní věci, které keto dieta vyžaduje. Zároveň byste ale neměli zapomínat na to, že jsou i některé obecné věci, které je na místě si pamatovat. Třeba to, že pokud budou mít konzumované potraviny i méně tuku, je to jenom dobře. Nebudete ho v těle zbytečně ukládat. Také je vhodné dát pozor na chemii v jídle, jelikož i v jejím případě nejde o nic prospěšného a může negativně ovlivnit jak fungování vašeho organismu, tak dokonce i vašeho zdraví. Je dokonce i častým spouštěčem celé řady civilizačních chorob.

Mix Slim Dieta na 4 týdny - 146 porcí
Mix Slim Dieta na 4 týdny - 146 porcí

Mix Slim Keto dieta na 4 týdny s dietními jídly. Nízkosacharidový dietní balíček pro keto dietu, proteinovou dietu i dukanovu dietu.

MixSlim Zobrazit

KetoMix Proteinový koktejl na 3 týdny
KetoMix Proteinový koktejl na 3 týdny

Proteinový koktejl KetoMix je snadnou, rychlou a chutnou volbou proteinového jídla. Koktejl samotný je bez chuti, k němu si vyberete z 11 druhů…

KetoMix Zobrazit

Nízkosacharidová dieta na 4 týdny 152 porcí
Superpotravina
Nízkosacharidová dieta na 4 týdny 152 porcí

Dietní balíček na hubnutí. Chia Shake Nízkosacharidová dieta (Dieta low carb) na 4 týdny - 140 jídel. Zhubněte s Nízkosacharidovou dietou již za měsíc.

ChiaShake Zobrazit